Capsule

Capsule (kapsle) je dalším z ‚novějších‘ předmětů ve hře, která usnadňuje hráčům život hlavně při organizování svého inventáře, předávání předmětů jiným hráčům či sbírání více klíčů od portálů. Má vlastní kategorii v inventáři.

Řadí se mezi rare (vzácné) předměty, nemá další varianty. Každá kapsle může pojmout až 100 stejných nebo různých předmětů. Kapsle můžete plnit či vyprahttp://ingress.mcsa.cz/inventar/portalove-klice/zdňovat podle potřeby. Každá capsule má své unikátní číslo, viditelné v náhledu v inventáři.

2014-12-21_capsule_300

 

Častým omylem hráčů je představa, že pokud jsou předměty v kapsli, nezapočítávají se do maximálního limitu inventáře hráče, 2000 předmětů (po ověření účtu). Opravdu tomu tak není, každá plná kapsle zabere v inventáři 101 míst (100 předmětů a vlastní kapsle).

Je také dobré vědět, že v případě umístění klíče do kapsle se tento klíč neobjeví v seznamu klíčů, je možné jej použít (stejně jako ostatní předměty umístěné v kapsli) až po přesunu z kapse do inventáře. Ovšem pokud umístíte všechny klíče od portálu do kapse a portál hacknete, je šance získání dalšího klíce velmi velká (stejně jako byste klíč neměli vůbec, často se to takto používá).

Kapsli není možné vložit do další kapse. Pokud byste chtěli kapsli recyklovat, je vyžádáno potvrzení a poté hráči přibyde XM za recyklaci kapsle a všech předmětů v ní (do maximální výše hráčovy XM).

Kapsle se také často a s oblibou používá k předávání předmětů mezi hráči. Dárce kapsli naplní a položí na zem. Příjemci stačí kapsli zvednout a přesunout předměty do svého inventáře. V dobách, kdy kapsle ještě ve hře nebyly, se jednalo o velmi .. nudnou a zdlouhavou činnost u obou hráčů :] ..

 

Plnění a vyprazdňování capsule

2014-12-21_capsule_detail_300

 

V inventáři je nutné vybrat kapsli, se kterou chceme pracovat a kliknout na ni. Objeví se detail vybrané kapsle. Tlačítko LOAD slouží k přesunu předmětů do kapsle, tlačítko UNLOAD zase k přesunu předmětů z kapsle do inventáře. Stejné předměty lze naštěstí přesouvat hromadně.

2014-12-21_capsule_detail2_300

 

Ve spodní části nalistujete předměty, které chcete do kapsle přesunout a pomocí tlačítek + nebo – zvolíte počet, tlačítka se dají i držet, není nutné klikat po jednom předmětu. V horní části se zobrazí zaplnění kapsle. Předměty přesunete pak tlačítkem TRANSFER. Přesun předmětů z kapse do inventáře je obdobný.

 

MUFG capsule

MUFG capsule

 

Nově uvedená kapsule se chová podobně jako „obyčejná“, má však jednu zajímavost. Její obsah se může časem ‚množit‘, Niantic to označuje jako úroky. V určitých cyklech 6-24 hodin je zde jistá šance, že z obsahu uložených předmětů v kapsuli se vygeneruje další jeden předmět, shodný s těmi uloženými. Prozatím není znám žádný algoritmus výpočtu toho, zda a jaké předměty přibydou, vše je značně náhodné.

Kapsule je tedy vhodná pro uložení hlavně vzácných předmětů, které se obtížně získávají.

 

Možnost získání kapslí:

  • hack portálu
  • sebráním ze země
  • zadáním platného bonusového kódu

Možné akce:

  • naplnění a vyprázdnění předměty
  • položení na zem
  • recyklace (+ 100 XM za kapsi + další XM za předměty v ní)

Diskuze k obsahu stránky: IngressMania Fórum