Link Amp

Link Amp (link amplifier) se ve hře řadí do skupiny módů, je asi nejméně využívaným předmětem ve hře, praktické použití má asi u začínajících hráčů, případně pro jistou sabotáž soupeře :].

Účelem Link Amp je prodloužení maximálního možného dosahu propojení dvou portálů, který už je i bez tohoto módu značný. Použití více Link Amp osazených v portálu je neefektivní, jejich vlastnosti se nesčítají. První osazený Link Amp prodlouží dosah propojení portálu na dvojnásobek, druhý přidá dalších 25% vzdálenosti, třetí a čtvrtý již jen 12.5%.

 

Rare Link AMP

Rare Link AMP

Možnost osazení je shodná jako v případě ostatních módů, portál musí být zabraný vlastní frakcí, hráč musí být v dosahu portálu (a Link AMP mít v inventáři), v portálu musí být volný slot pro mód a je zapotřebí 800 XM na jeden Link Amp (jako ostatní rare módy).

Obecně řečeno, osazovat tento mód do portálu se nedoporučuje. Je jen málo případů, kdy je nutné zvýšit dosah propojení dvou portálů pomocí Link AMP. Ve většině případů tento mód pouze po osazení zabírá cenné místo pro ostatní módy a pokud bude hráč Link AMP do portálů osazovat, moc popularity si mezi spoluhráči nezíská :]. Ale vzhledem k tomu, že osazení i tohoto módu se bodově započítává do hráčova skóre (jak ziskem AP, tak bodů potřebných pro medaili), je vhodné je osazovat do portálů, u kterých se dá předpokládat, že je protistrana rychle zničí.

 

Very Rare Link AMP

Very Rare Link AMP

V podstatě shodný LA jako výše uvedený, jediný rozdíl je v dosahu prodloužení linků, u vzácného se jedná o dvojnásobek, VRLA prodlužuje vzdálenost na sedminásobek. VRLA se pravděpodobně dá získat pouze pomocí bonusových kódů, není „běžně hacknutelný“.

 

SoftBank Ultra Link

SoftBank UltraLink

 

Nový mód přidaný do hry relativně nedávno trochu mění užitečnost LA. Jedná se o výjimečný předmět (very rare). Násobí dosaženou vzdálenost na pětinásobek, ovšem přidává ještě hodnoty Mitigation k hodnotám linků (ne samotného portálu). Navíc zvyšuje počet odchozích linků z portálu na dvojnásobek (+8 dalších).

 

Možnost získání Link Amp:

  • hack portálu
  • sebráním ze země
  • zadáním platného bonusového kódu

Možné akce:

  • osazení módu do portálu
  • recyklace Link Amp (zisk 80 XM)

PS: zmiňoval jsem jistou sabotáž protihráčů, i na toto se Link Amp s oblibou používá, pokud je to účelné. Princip je ten, že pokud se ideálně dva hráči dohodnou, zaberou protivníkův portál, osadí jej čtyřmi Link Amp a pomocí viru změní frakci portálu na opačnou, protivník již nemůže do portálu osadit jiné, užitečnější módy a musí buď počkat, až energie rezonátorů v portálu klesne na nulu, nebo použít opačný virus, pokud jej má k dispozici a je ochotný jej obětovat ..


Diskuze k obsahu stránky: IngressMania Fórum