Jak začít hrát – registrace

Začali jste se zajímat o hru Ingress a tak prvním krokem, poté co jste si zjistili základní informace o hře, by měla být vaše registrace. Po zaregistrování budete mít vytvořený váš hráčský profil a můžete aktivně začít hrát.

V začátcích hry byl přístup k registraci hodně omezený, hra byla sice plně funkční, ale označená jako vývojová beta verze a přístup k registraci byl omezený pozvánkami, které nebylo ze začátku snadné získat. Dnes je vše jinak a tak registrovat se může kdokoliv, kdo má svůj Google účet.

Takže základní podmínkou je je mít vytvořený Google účet. Většina z vás jej již má (převážně ti z vás, kdo používají v mobilním zařízení systém Android), ovšem pokud jej nemáte, případně nechcete pro hru používat svůj stávající účet, je vytvoření Google účtu vcelku snadné a rychlé.

Pokud máte ve svém mobilním zařízení (telefon, tablet s gps ap.) vytvořený Google účet, nainstalujte si aplikaci. Pro systém android je k dispozici na Google Play, pro iOS na iTunes. Po úspěšné instalaci je načase hru poprvé spustit. Vyžaduje připojení k internetu a zjištění vaší polohy (GPS, Glonass).

Úvodní obrazovka hry, kterou budete vídat vcelku často :]

Registrace

 

Při prvním spuštění hry budete požádáni o povolení přístupu aplikace k účtu, odsouhlasení herních podmínek, vytvoření vašeho herního jména a volbu z jedné z herních stran. Při dalším spuštění hry budete této procedury ušetřeni a budete moci ihned po načtení vaší pozice hrát.

Odsouhlasení přístupu aplikace k Google App Engine, klikněte na OK

Registrace

 

Po odsouhlasení se aplikace znova spustí, další obrazovka informuje o tom, že hra je založená na zjišťování pozice, která může být sdílena s ostatními hráči, je zde odkaz na ToS (herní pravidla), se kterými musíte souhlasit před dalším krokem. Pokud chcete dostávat další informace o hře, nechte první políčko také zaškrtnuté. Kliknutím na CONFIRM pokračujete v dalším kroku registrace.

Registrace

 

Aplikace se znova spustí, následují první obrazovky a animace:

Registrace

 

Pouze informační obrazovka, klikněte na NEXT

Registrace

 

Nyní si vyberete své herní jméno (nickname). Vybírejte jej pečlivě, nedá se již změnit. Herní jméno musí být ve hře unikátní, může obsahovat jen písmena a číslice. Pokud nebude vaše jméno vyhovovat podmínkám, můžete jej zadat opakovaně.

Registrace

 

Jakmile je jméno zadané správně, jste požádáni o potvrzení, stikněte tlačítko CONFIRM.

Registrace

 

Nyní nastává další důležitý krok, volba strany. Volba strany je čistě individuální záležitost, hráči volí stranu podle svých přátel, situace v místě, kde budou hrát, podle svého přesvědčení .. Základní informace jsou například v tomto příspěvku – Příběh. Stranu je sice možné změnit i později, ale přijdete o veškeré herní předměty a také dosažené úrovně, proto volte pečlivě!
Stačí kliknout buď na zelené tlačítko pro připojení se k The Enlightened nebo modré pro The Resistance.

Registrace

 

Po volbě strany jste požádáni o potvrzení, klikněte na CONFIRM.

Registrace

 

Nyní se dozvíte základní informace o pozadí hry, po přečtení stiskněte tlačítko SKIP

Registrace

 

A to je v podstatě vše, vstupujete do hry :]. V úvodní obrazovce se zobrazí pravděpodobně nejnovější Ingress News, stačí okno zavřít kliknutím na křížek.

Registrace

 

Toto je základní obrazovka Scanneru (herní aplikace).

Na začátku hry máte k dispozici ‚mini-tutoriál‘ s nápovědou základních funkcí aplikace. V prvním kroku máte popis základní obrazovky (This is the Scanner map view), vaší pozice na mapě (The triangle represents your location in the world) a dosahu radaru (You can interact with objects within the action circle).

Registrace

 

Klikněte na horní tlačítko NEXT a dostanete se k další obrazovce informující vás o tom, že při používání Scanneru (herní aplikace) je nutné chodit :]

Registrace

 

Klikněte na NEXT a objeví se další obrazovka s informací o tom, že herní předměty (itemy) získáváte pomocí hacku portálů, což jsou místa, kde XM energie proniká do našeho světa.

Registrace

 

Opět klikněte na NEXT, zobrazí se obrazovka s informacemi o tom, co jsou to portály, kde se nachází a jak jsou barevně rozdělené podle frakcí.

Registrace

 

Po kliknutí na NEXT se dostáváte do části nimi-tutoriálu, kde už je vyžadována akce :]. Najděte ve svém okolí nejbližší portál a dostaňte se do dosahu portálu (uvnitř radaru, kruhi kolem vaší pozice).

Registrace

 

Klikněte na portál, objeví se karta s podrobnostmi o portálu. Klikněte na tlačítko HACK. Tím poprvé hacknete portál a objeví se další obrazovka, informující vás o získání rezonátorů a bursterů a jak je používat.

Registrace

 

Naposledy klikněte na NEXT a vaše základní výuka je u konce, konečně můžete začít naplno hrát, stači kliknout na tlačítko OK.

Registrace

 

Ve spodní části obrazovky se zobrazí seznam získaných předmětů. Pro začátek hry máte k dispozici jako ‚startup pack‘ 20x L1 rezonátorů, 20x L1 bursterů, 10x common štítů a 5x L1 Power Cubes (kostek). Plus to, co získáte ze svého prvního hacku portálu. Chvíli po registraci vám navíc přijde mail od Niantic s bonusovým kódem, který když zadáte do aplikace nebo Intelu, získáte tím dlaších pár předmětů.

Gratuluji k úspěšné registraci. Pročtěte si další návody, vaše hraní může začít právě teď! :]

 

Poznámka autora: pro nasnímání obrazovek návodu jsem musel vytvořit další herní účet, což je v rozporu s ToS, podmínkami hraní Ingress. Všechny další obrazovky v návodech jsem mohl nasnímat pomocí svého herního účtu, tento návod však, logicky, nikoliv. Porušení podmínek jsem si plně vědomý, bohužel jiná cesta nebyla .. Tento účet, ingrmaniacz, nebude nikdy ke hře dále požíván, pokud k tomu nebude vážný důvod, v případném dalším návodu.

 


Diskuze k obsahu stránky: IngressMania Fórum