Jak začít hrát – tutoriál

Pokud netušíte, jak vlastně začít hrát, hra Ingress nabízí výukový návod – tutoriál (Training). Po registraci sice malým průvodcem s nápovědou každý hráč projde, je však hodně šikovné si všechny základní dovednosti ve hře vyzkoušet ‚nanečisto‘, bez strachu z toho, že ‚něco hned ze začátku pokazíte‘.

Je dobré vědět, že i když se v tomto tutoriálu pohybujete na reálné mapě, je pro vás při každém spuštění jednotlivých kroků tutoriálu vytvořena fiktivní situace, na které se základní postupy naučíte a přesto nijak nezasahujete do ‚ostré hry‘.

Výukový tutoriál můžete spustit opakovaně, pokud by vám cokoliv nebylo jasné. Tutoriál se dá jednoduše restartovat do počátečního stavu (v aplikaci kliknout na OPS > Device > Reset all tutorials), není nutné projít najednou všemi kroky, případně se dají jednotlivé kroky plnit v libovolném pořadí.
Pro hráče, kteří hru Ingress právě začali objevovat, mohu vřele doporučit si tutoriál alespoň vyzkoušet, nezabere mnoho času.

Tutoriál je rozdělený do osmi kroků, které na sebe logicky navazují. Při spuštění každého z kroků jste nejdříve souhrnně informováni o tom, co je po vás požadováno. V průběhu kroku máte navíc vždy nápovědu, jakou konkrétní akci máte právě udělat.

 

Kapitoly článku


 

Spuštění výuky

Spuštění tutoriálu je snadné, stačí v základní obrazovce aplikace kliknout na horní pravé tlačítko OPS a vybrat z horních záložek položku TRAINING. Zobrazí se seznam kroků výuky. Na začátku jsou všechny kroky zvýrazněné, postupem času uvidíte splněné kroky ztmavené.

Tutorial

 

Nyní si probereme jednotlivé kroky podrobně. Výběr kroku je jednoduchý, kliknete na položku, ta se rozbalí a v nabídce uvidíte stručný popis kroku, tlačítko Abort pro zrušení a tlačítko View Briefing pro pokračování výuky. Po stisknutí View Briefing se dostáváte k úvodní zprávě výuky, objeví se animace a tlačítko Accept. Mám dojem, že v minulosti se zde zobrazovala úvodní zpráva ke každému kroku, nyní je zde jen obrazovka s animací, stačí ji přeskočit. Je možné, že je to pouze dočasná chyba, netuším.

Po kliknutí na tlačítko Accept se dostáváte vždy k popisu kroku, který máte udělat. Žlutě jsou zde označeny Úkoly (Objectives), pod nimi je podrobný popis toho, co máte udělat.

Pod úkoly s popisem jsou dvě tlačítka, Skip znamená přeskočení tohoto kroku, kliknutím na Start začínáte s výukou.

V prvním kroku ukáži všechny obrazovky, v dalších krocích už jen zkrácené verze.

 

First contact

V prvním kroku výuky se pouze seznamujete s prostředím hry, je to jediný krok tutoriálu, kde není nutné cokoliv dělat :].

Tutorial

 

Klikněte na View Briefing, objeví se další obrazovka.

Tutorial

 

Klikněte na tlačítko Accept, dostáváte se k popisu kroku.

Tutorial

 

Stručný překlad: „Nebuďte vystrašení. Nainstalovali jste program, který sice vypadá jako hra, ale hrou není. Tajemná hmota neznámého původu proniká do našeho světa. Při boji o naší planetu musíte zaujmout jednu ze stran.“

Klikněte na tlačítko Start. Tento krok je oproti ostatním atypický ještě v jedné věci, po kliknutí na Start se vám zobrazí reálná herní mapa, včetně ‚ostrých‘ informací. Stačí jen pomocí dvou prstů zvětšit a zmenšit mapu, případně ji podobným způsobem otočit.

A to je vše, první krok, seznámení se hrou, je za vámi.

> Další kapitola >