Lightman Shards – o co se jedná

Dle herního příběhu jsou Lightman Shards („střípky, úlomky“) části osoby známé jako Stein Lightman, kvantového teologa, který dle příběhu ‚zahynul‘ při explozi v #13Magnus Nest.
Více o příběhu se dozvíte v posledních dvou Ingress Reportech (07/05 a 14/05).

 

Není to v podstatě žádná novinka, ve hře jsme se setkali se Jarvis Shard při 13Magnus anomálii, s artefakty při Helios anomálii, v případě Shonin to zase byly Devra Shards a nyní 41 nových Lightman Shards v případě Persepolis.

 

Lightman Shard

 

Nyní se tyto části přesouvají po portálech po celém světě a každá z frakcí se snaží ovlivnit směr přesunu tak, aby doputovaly do cílových portálů. Pro Enlightened je to portál v oblasti Peace Island, Taiwan. Pro hnutí Resistance je cílový portál umístěný v Los Angeles, USA.

Přesuny budou probíhat několik týdnů, končí 20. června. Každé straně se započítávají za každý Shard body, které mohou rozhodnout anomálii #Persepolis.

 

Shards se přesouvají vždy mezi portály, nejčastěji pomocí linků. Je zde několik pravidel:

  • přesun je možný pouze na P7+ („sedmičkové a osmičkové“) portály, které jsou s portálem, kde se Shard nachází, propojené linkem
  • Shard se nikdy nepřesune zpět na portál, ze kterého byl přenesen, i kdyby tyto portály zůstaly stále propojené
  • pokud je portál se Shard propojený s více dalšími portály P7+, je výběr cílového portálu zcela náhodný
  • Shard se nepřesune na portál, ve kterém byl v posledních 24 hodinách
  • pokud se Shard nemůže přesunout na další portál během 24 hodin, je velká pravděpodobnost, že zcela náhodně „přeskočí“ na jiný blízký portál
  • pokud je přesun možný, nastává vždy přesně po dvanácti hodinách (0:00UMT a 12:00UMT, v našem čase 02:00 a 14:00)
  • je pravděpodobné, že s blížící se anomálií se časy přesunu zkrátí, je také pravděpodobné, že se mohou cílové portály změnit

 

Aktualizace: v neděli 31/05, po ukončení #PersepolisDC, dojde k prohození cílových portálů frakcí. Ty z Shards, které již do portálů doputovaly, zůstávají započtené.

 

Pokud byste chtěli sledovat pohyb Shards, našel jsem dva nástroje, jeden na stránkách enl.io a druhý na webu thrakazog.com.

Pro naše končiny může být současně zajímavý třeba Shard #6, dopoledne se nacházel v Ústí n.Labem, nyní v okolí Teplic.

Shard #6

 


Diskuze k příspěvku: IngressMania Fórum