Niantic Labs se odděluje od Google

Společnost Niantic Labs, která v době vzniku hry Ingress, v roce 2012, spadala pod Google, se od této společnosti odděluje. Samotná firma Google je dnes už dceřinou společností spadající pod Alphabet, takže de jure se Niantic Labs odděluje od této firmy.

Pro hráče Ingress to neznamená pravděpodobně nic závažného, hra bude, spolu s pravděpodobnými dalšími projekty Niantic Labs, nadále pokračovat. Jediná změna, která se nás týká, je odsouhlasení převodu osobních dat pouze pod společnost Niantic. Pokud by někdo s tímto nesouhlasil, může zažádat o odstranění svých dat na Ingress Transfer Opt-out.

S oddělením společnosti pravděpodobně souvisí i „okurková sezóna“ v Ingress. Najisto jste si všimnuli, že na tomto webu nepřibývá moc nových zpráv.. Ono to není způsobené mou leností :], ale prostě se nic, z mého pohledu, zajímavého neděje. Samotný Niantic oznámil, že až do podzimu žádné novinky nepřipravuje, zaměřuje se pouze na organizování Mission Days.  Poslední Ingress Report ani nestál za komentář, psát o cross-faction akcích a Ingress-art výtvorech zde nebudu. A protože se nepublikují ani nové verze aplikace, není opravdu o čem psát ..


Diskuze k příspěvku: IngressMania Fórum