Nové funkce v Intelu

Hráči, kteří i přes pomalost a omezenost poctivě používají Ingress Intel :] možná dnes zaznamenali, že v rozhraní přibyly nové funkce. Jedná se o dvě novinky, regionální skóre a plánování linků.

První z novinek je přehled regionálního skóre, nyní je přístupně nejen z mobilní aplikace skeneru, ale nově také přímo v Intelu. Možnosti jsou trochu omezenější než v mobilní aplikaci, ale jsou zde například vcelku přehledné checkpointy pro ty, které to zajímá. Regiony se mění podle aktuáního zobrazení, což je dle mého také plus.

2014-12-16_regionalscore

Regionální skóre podle zobrazeného místa

 

Druhou z novinek je plánování linků a polí. Nově se v detailu portálu, v pravém horním rohu, objevila ikonka Target, po kliknutí se takto označený portál zvýrazní a pokud kliknete na jakýkoliv další portál (bez rozdílu frakce), vytvoříte tím virtuální link (žluté barvy), který lze také i jednoduše odstranit (křížek v půlce čáry). Pokud tento virtuální link kříží již existující skutečný, existující link se zvýrazní červenou přerušovanou čarou.

2014-12-16_planovani

Plánování linků a polí nově v Intelu

 

Obě dvě novinky mohou být pro ‚stratégy‘ mimořádně užitečné, při běžném hraní je většina hráčů příliš nevyužije. Osobně si mysím, že Niantic by se měl zaměřit spíše na obecné zlepšení použitelnosti Intelu (pomalost, náročnost na zdroje ap.), dříve než začne přidávat nové funkce, když už je používání .. kvalitnějších alternativ zakázáno a postihováno.


Diskuze k obsahu stránky: IngressMania Fórum