Nový AXA štít

Vzhledem k tomu, že jak Niantic, tak i AXA pojišťovna už tuto novinku uvádějí oficiálně, nejedná se téměř jistě o žádnou spekulaci, i když se právě o tomto novém štítu ví v Ingress komunitě nejméně měsíc. Názory na nový štít se vcelku různí, protože jak už z názvu vyplývá, je to chtě nechtě komercializace Ingressu ..

Tyto nové štíty mají podle příspěvku Niantic svůj původ v Visur Technology, přední evropské společnosti zabývající se výzkumem XM hmoty. Tolik k příběhu. Z praktické stránky věci nám může zajímat to, že tyto ‚nové štíty‘ budou moci hráči získávat již nyní (od 15. prosince) ze ‚speciálních AXA portálů‘ umístěných v šesti světových státech (Německo, Indonézie, Itálie, Polsko, Španělsko a Švýcarsko). Podle oznámení by tyto portály měly být „silným zdrojem štítů“, takže je i možné, že je hráči začnou získavat i mimo ‚speciální‘ portály ..  A třeba i v Čechách :]

2014-12-16_AXA

Nový AXA štít

K vlastnostem těchto nových štítů, jedná se o very rare předměty ve hře, s Mitigation +70 a Removal stickiness +70 (původní VR štíty mají M+60, RS+50).

Názory na tento druh propojení Ingress a jiných komerčních společností se různí. Je fakt, že Ingress je hráčům poskytovaný zcela zdarma. Hráči ale jsou pro Niantic a potažmo Google cenným zdrojem dat a tento ‚datamining‘ by měl více než dostatečně pokrýt náklady s Ingressem spojené. Jisté snahy o toto propojení s ‚komerční sférou‘ zde byly už v dobách, kdy většina současných hráčů ještě o Ingressu ani netušila :] (jistá taxikářská společnost ap.), nakonec to hře nijak neuškodilo. Přiznejme si otevřeně, toto řešení je stále lepší, než třeba systém mikroplateb, co si budeme nalhávat. Ukáže jen čas, kam až Niantic bude ochotný zajít při snaze o vyšší ziskovost projektu.


Diskuze k obsahu stránky: IngressMania Fórum