Příběh

Úvodní příběh Ingressu začíná ve švýcarském CERNu, kdy během vědeckého experimentu byla vyrobena kaskáda, která začala uvolňovat do světa tajemnou hmotu (XM, Exotic Matter). Všude po světě se kolem soch, muzeí a veřejných míst začaly zřídla této energie, tajemné portály. Vznikly dvě skupiny obyvatel, každá z nich se snaží obsadit tato místa, do portálů vkládají rezonátory, které generují další a další energii. Pokud jsou portály spolu spojovány, vznikají energetická pole, pokrývající na Zemi čím dál tím větší území ..

S objevem tajemné hmoty byla objevena i přítomnost Tvůrců (Shapers), tajemných bytostí neznámého původu. Zjistilo se, že tito Tvůrci se snaží ovlivňovat lidstvo, pravděpodobně již velmi dlouho a nikdo navíc netuší, co přesně provádí a k čemu to celé vyústí.

 

Oficiální video ke hře

A tím vznikají dvě skupiny, frakce. Jedna skupina lidí, Osvícení (Enlightened), věří, že zásah Tvůrců do vývoje lidstva znamená pokrok a urychlení našeho vývoje, ze kterého bude lidstvo profitovat. A všemožně se snaží Tvůrcům v jejich úsilí pomáhat, vytváří zelená energetická pole, která jim jsou nápomocná.

Druhá skupina lidstva, hnutí Odporu (Resistance), jsou naopak bytostně přesvědčeni, že zásahy Tvůrců do vývoje lidstva znamenají naprostou katastrofu, vedoucí k zániku. A tak se snaží ze všech sil tomu zabránit, vytvářejí odlišná, modrá,  energetická pole, která naopak zabraňují Tvůrcům lidstvo ovlivňovat. Podle posledních zpráv pracuje hnutí odporu na spojení  se stroji, vytváření umělé inteligence.

V každém případě se děje něco divného .. a zde se začíná odehrávat hra Ingress.


Diskuze k obsahu stránky: IngressMania Fórum